Magamról

Saját fotó
Balatonalmádi, Veszprém, Hungary
A Vecsey Kiss Mária (Vecsey K. Mária) név, amin publikálni szoktam, lánykori nevem (Kiss Mária) és asszonynevem (Vecsey Körmendi Istvánné) kombinációjából jött létre. Ezen a néven jelennek meg könyveim, fordításaim, újságcikkeim. Első verseskötetem „Félúton” címmel látott napvilágot 1997-ben, ezt követték „Kicsi madár”(próza), „Eltáncolt nyár” (vers) című köteteim, majd két gyerekirodalmi könyvecske következett: „Álomba ringató” (gyerekversek), „Timitomi, Laura és Lilla” (meseregény). A 2010-es Ünnepi Könyvhétre pedig „Kezében a kereszt, oldalán ősi kard” címmel egy - Szent Istvánról, Boldog Gizelláról és Szent Imréről szóló - verses elbeszélő kötetem jelent meg, melyet a Nemzeti Tankönyvkiadó történelmi szépirodalmi kiadványként ajánl a felső tagozatos 5. 6. évfolyam számára. Versfordításaim olvashatók a „Szép versek szép köntösben” sorozat, osztrák és skandináv szerelmes versek bársonyborítású könyvecskéiben.

2012/02/18

Kicsi madár


Szintén a „Z-füzetek” sorozat tagja a „Kicsi madár” című prózakötetem, amely harminchét, verstömörségű kisprózát tartalmaz. Az sem véletlen, hogy műfajként a „tárcát” jelölte meg a kötet szerkesztője, mert újságíró is lévén, nem idegen tőlem a szépirodalom és az újságírás közötti egyensúlyozgatás. A Könyvtárellátó Közhasznú Társaság ajánlója:

Vecsey Kiss Mária: Kicsi madár

„Amint az a karcsú kötet ajánlásából is kitűnik, a szerző későn kezdett el írni, hiszen az élet egyéb területein (családanyaként, munkában) kellett maximálisan helyt állnia. Ám a kötetbe válogatott tárcák azt mutatják, hogy ez az időszak kiérlelte mondanivalóját. A három ciklusba (Az írás bűvölete; Falánk tehenek; Régi óra halkan jár) rendezett, rövid, többnyire alig egyoldalas írások az ötven esztendő élettapasztalatával bíró asszony gondolatainak esszenciái. A verstömörségűvé formált, gondolatgazdag prózában a szerző kerüli a cirkalmas körmondatokat, az asszonyos locsogást. Pontosan fogalmaz, és ezzel a tömörséggel éri el a célját, az olvasó pontosan megérti, miféle „filozófia” rejlik a Katica, a Májusi cseresznye, a Szirénhang, a Kicsi madár, A falu, a Csillag és más írásainak mélyén.”

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése